Polonia-IT

Polonia-IT
Login
Nazwa użytkownika:

Hasło użytkownika:

Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Zarejestruj się!
Menu

#1 Odpowiednik LOTTO w Niemczech ??
JerzyD Wysłano: 2007/3/14 23:08
Witam,

wybieram się do Niemiec na kilka tygodni. pomyślałem że w Niemczech spróbuje szczęścia i zagram w lotka.

Chciałem zapytać o odpowiednik LOTTO w Niemczech. Jak się nazywa? W jakie dni są losowania ? Ile kosztuje jeden zakład ? Gdzie są publikowane wyniki (w Internecie)?

Czy jako Polak, a więc obcokrajowiec mogę grać (i przysługuje mi ewentualna wygrana) ?

POZDRAWIAM, Jerzy

#2 Re: Odpowiednik LOTTO w Niemczech ??
TheMarty Wysłano: 2007/3/15 7:49
Hej,

A ty w ogole jestes informatykiem? Bo wiesz... my tylko informatykom pomagamy :-D

Bez urazy, ale takie informacje mozna znalezc w internecie (Google twoj przyjaciel).

A w ogole, to na OSLA LAWKE prosze z tym postem.... Co to ma wspolnego z IT albo zyciem w DE?

#3 Re: Odpowiednik LOTTO w Niemczech ??
b1500 Wysłano: 2007/3/15 10:02
Cytat:

TheMarty napisał:

A ty w ogole jestes informatykiem? Bo wiesz... my tylko informatykom pomagamy :-D

No, chyba że jesteś akurat prawnikiem w Szkocji, wtedy możemy z Tobą drzeć koty :-)

#4 Re: Odpowiednik LOTTO w Niemczech ??
Rebel Wysłano: 2007/3/15 10:41
Czesc,

TheMarty, a co to informatycy nie graja w lotto czy to obciach dla tej elity zawodowej? ;)
Ja mam kumpla (wpradzie elektronika) co zgarnal ok 70k Eur w Super 77) i sam tez gram czesto.

A tak serio to info o totku to na www.lotto.pl (zaklad kosztuje 0.75 Eur)

Pozdrawiam i duzo szcescia zycze,
Rebel

#5 Re: Odpowiednik LOTTO w Niemczech ??
Rebel Wysłano: 2007/3/15 10:54
chodzilo mi oczywiscie o www.lotto.DE

#6 Re: Odpowiednik LOTTO w Niemczech ??
JerzyD Wysłano: 2007/3/15 11:39
Nie jestem informatykiem, ale mam w domu 3 komputery :) ( Nie licząc programtora pralki automatycznej, kuchenki mikrofalowej,....itd. )

Dzięki za link Lotto.de !

Gra podobna do naszej ! Też 6 z 49 i też w środy i soboty :)
Ale nie rozumiem paru rzeczy:

Gewinnklasse I 6 Richtige + Superzahl unbesetzt
Gewinnklasse II 6 Richtige 8 x 303.028,00 Euro
Gewinnklasse III 5 Richtige + Zusatzzahl 72 x 21.043,60 Euro
Gewinnklasse IV 5 Richtige 1239 x 3.179,40 Euro
Gewinnklasse V 4 Richtige + Zusatzzahl 4106 x 147,60 Euro
Gewinnklasse VI 4 Richtige 65156 x 46,50 Euro
Gewinnklasse VII 3 Richtige + Zusatzzahl 110231 x 21,90 Euro
Gewinnklasse VIII 3 Richtige 1253980 x 10,60 Euro

Co to jest to Superzahl ? Czy to jest to SZ ?
I co to ZZ ? Zusatzzahl ?

SPIEL 77 0 8 8 2 8 5 7
SUPER 6 0 4 8 1 6 7

O co chodzi z SPIEL 77 ? i z SUPER 6 ??

Cytat:

Czy 1.5 EURO się dopłaca do kuponu czy do każdego zakładu ?

Was ist Super 6?
Bei "Super 6" nimmt ein Spielteilnehmer mit den letzten 6 Ziffern der auf dem Spielschein oder GlücksSpirale-Los (Spielquittung) aufgebrachten 7-stelligen Losnummer teil. Die Teilnahme an "Super 6" ist nur in Verbindung mit der Teilnahme an den von der jeweiligen Lottogesellschaft durchgeführten Lotterien und Wetten möglich.

http://www.lotto.de/super6_spielregeln.html

unbesetzt - to brak wygranej ??

Sorry, że pytam, ale ni w ząb nie znam niemieckiego.

POZDRAWIAM,
Jerzy.

Cytat:
Was ist Spiel 77?

#7 Re: Odpowiednik LOTTO w Niemczech ??
TheMarty Wysłano: 2007/3/15 12:57
No dobra... To juz ci pomoge:

(ale na przyszlosc, to wypadalo by powiedziec chociaz "Dziendobry" ;-).... )

Lotto to lotto, jak juz napisano...

Zaklad (jedna kratka) kosztuje 0.75 Euro, przy czym dochodzi standardowa oplata za kazdy kupow w wysokosci ok 1.2 Euro (1.25?).

Losowania sa w srody i soboty, wyniki w internecie, prasie codziennej i telegazecie. UWAGA: na internecie najlepiej sprawdzac u zrodla (www.lotto.de) bo na innych stronach czasami prowadza "wlasne" losowania (takie wirtualne) i wyniki sa rozne (a na pierwszy rzut oka ciezko rozroznic).

Gra sie 6 z 49. ZZ (Zusatzzahl) jest losowany dodatkowo (niejako jako 7 numer, z osobnej maszyny). W przypadku gdy trafiles trojke i jedna z pozostalych skreslonych liczb jest taka jak ZZ, to dostajesz wygrana z wyzszej klasy... Tak to dziala do 5 (czyli 5 trafiles w glownym losowaniu plus twoja szosta liczba jest rowna liczbie wylosowanej dodatkowo).

W przypadku trafienia szostki, sprawa sie nieco upraszcza ;-)... Tzn. masz zamiast ZZ tzw. SZ (superzahl). SZ to nic innego jak ostatnia cyfra z numeru twojego kuponu (tak wiec od 0 do 9). Dopiero trafienie 6 plus SZ gwarantuje wygranie najwyzszej wygranej (Jackpot).

Jak latwo policzyc, prawdopodobienstwo wygrania 6 z 49 jest mniej wiecej rowne 1 do 13 Milionow... Jesli dochodz SZ, masz 1 do 130 Milionow :-D....

SPIEL 77 i SUPER 6 to nic innego jak dodatkowa gra na numery kuponu (w zaleznosci ile sie zgadza od konca, to mozna pare dodatkowy klepakow wygrac). Oczywiscie te dodatkowe gry kosztuja tez dodatkowo przy wysylaniu...

ubesetzt - nikt nie wygral, jackpot przechodzi na nastepne losowanie (kumulacja). Jak dodtad najwyzsza byla jakis rok temu... Jakis Misiaczek skasowal sobie 30 Mio Euro (BEZ PODATKU!).

No i ostatecznie mozna grac systemem... System 12 kosztuje bodaj 1000 euro... No, ale szanse sie zwiekszaja .. hahahah...

#8 Re: Odpowiednik LOTTO w Niemczech ??
JerzyD Wysłano: 2007/3/15 19:32
Przywitać się przywitałem - napisałem "WITAM" ! ;)

Informatykiem nie jestem, ale podstawy C/C++,Java,Pascala/Delphi i paru innych posiadam (taki "polski standard" ;) ).

WRACAJĄC DO LOTTO:
To widze, że niemieckie Lotto jest niewiele droższe od polskiego. Nasze zdrożało o 60% niedawno (tym samy jest o 60% trudniej wygrać - Polska, komuna normalnie :( ).

W polsce zakład - 0.5 Euro, w Niemczech 0.75 Euro. U nas nie płaci się jedynie za kupon. Ale w NIemczech widze nagrody sporo wyższe (zwykle rzędu 4-7 milionów Euro ; w Polsce 3-7 milionów złotych),

Najwyższe wygrane:
- 30 MLN EURO w DE
- ok. 21 MLN ZŁ w PL

W PL teraz mamy dużą kumulacje - w sobote 20 MLN zł. :)

#9 Re: Odpowiednik LOTTO w Niemczech ??
JerzyD Wysłano: 2007/3/15 23:48
Prawdopodobieństwo trafienia w Lotku (polskim i niemieckim) szóstki to 1 / 14 milionów.

Dokładnie:

Ilość trafionych liczb Szansa wygranej
6 1:13 983 816
5 1:54 201
4 1:1 032
3 1:57

To się zdaje liczy z wariacji bez powtórzeń (nie pamietam, kiedyś byłem dobry z kombinatoryki, ale to mi ulotniło się z głowy).

Granie z systemem jest drogie (w Polsce system 12 to coś koło 2000-2500 zł :) ), ale cena rośnie proporcjonalnie do prawdopodobieństwa wygranej (to też pokazuje jak trudno jest wygrać :( ).

POZDRAWIAM,
JErzy D.

#10 Re: Odpowiednik LOTTO w Niemczech ??
Rebel Wysłano: 2007/3/16 8:09
No to dlatego lotek funkcjonuje...
Przegrama wielu jest wygrana nielicznych. Ale kazdy ma rowne szanse (w zaleznosci ile losow kupi)

W Niemczech sa wieksze wygrane bo wiecej ludzi w tym kraju jest no i wiecej gra. Ale pamietaj aby zgarnac najwyzsza wygrana to musisz defacto 7 liczb miec prawidlowych a nie 6 jak w PL!
Z 6 w DE czasem mozna dostac jakies kilkadzies tys eur....

Jerzy, jak chcesz systemem tanio grac to popatrz (tylko w Bawarii chyba) na tzw Anteilsysteme.
Tj za 3 Eur mozesz skreslic do 12 liczb ale wygrana dzielisz na 231.

Rebel.

Możesz przeglądać wątki.